سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان صدوقی، پلاک 47، ساختمان اندیشه پرداز

تلفن: 66946022 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

دعاوی ناشی از قرارداد

دعاوی ناشی از قرارداد

دعاوی ناشی از قرارداد

دعاوی ناشی از قرارداد

قرارداد به عنوان یک تعهد محسوب شده که بین یک یا چند نفر طبق ماده ۱۸۳ قانون مدنی عقد می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آنی مشاور، بر اساس عقد قرارداد میان دو طرف، یک رابطه حقوقی ایجاد شده که نیاز به رسیدگی‌های مختلف دارد. عقد قرارداد می‌تواند در حیطه‌های مختلف باشد که هر کدام دارای قوانین مخصوص به خود است.

در واقع باید توجه کنید که قرارداد دارای چارچوب مخصوص به خود است و برای نگارش آن باید به برخی از نکات توجه کرد. در بین قراردادهای منعقد شده بین فرد یا افراد ممکن است مشکلات مختلفی رخ دهد که در این بین دعاوی ناشی از قرارداد ایجاد شده که نیاز به یک مشاور قرارداد یا وکیل قرارداد حس می‌شود. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد این موضوع اطلاعات مهمی را بیان کنیم.

لزوم نگارش صحیح قرارداد

اگر نگاهی به گذشته داشته باشید متوجه این موضوع خواهید شد که قرارداد به صورت شفاهی بین افراد عقد می‌شده است که با توجه به شک و شبهه‌هایی که وجود داشته حکم قضایی در این زمینه دچار مشکلات فراوانی بوده است. اما امروزه دیگر قراردادها به صورت شفاهی نبوده و طبق قانون به صورت کتبی و با رعایت اصول نگارشی عقد می‌شود. همچنین توجه کنید که میان قرارداد و توافق نامه تفاوت‌های زیادی وجود دارد که هر کدام می‌تواند بیان کننده چارچوب خاص باشد.

در میان قراردادهایی که در بین افراد عقد می‌شود گاهی مشاهده شده که مشکلاتی وجود داشته که برای حل آن نیاز به یک مشاور قرارداد نیاز است. انتخاب مشاور قرارداد زبده و کاربلد به فرد کمک می‌کند تا در میان مشاوران مختلف بتواند یک تصمیم درست اتخاذ کرده و به نتیجه‌ی مطلوب برسد. در واقع دعاوی ناشی از قرارداد به صورت مکرر در بین قراردادهای عقد شده دیده می‌شود که نیاز به رسیدگی‌های بیشتر دارد.

پیشگیری از دعاوی ناشی از قرارداد

برای این که بتوان از دعاوی ناشی از قرارداد جلوگیری کرد بهتر است به برخی از نکات مهم و کلیدی توجه شود تا مشکلات به حداقل خود برسد.

در واقع مشورت کردن با افراد کاربلد می‌تواند مشکلات ناشی از عقد قرارداد را تا حدود زیادی کاهش دهد. در بین قرارداد منعقد شده توجه به رضایت طرفین دارای اهمیت است و همچنین باید موضوع قرارداد و شرایط مورد معامله به درستی بیان شود.

در متن قرارداد اشاره کردن به تعهدات طرفین این مزیت را دارد که افراد بتوانند از وظایف خود آگاه باشند. همچنین در تمامی قراردادها تعیین ضمانت اجرایی وجود داشته که در صورت تخلف یک فرد یا طرفین محاسبه خسارات قابل انجام است. در صورت نیاز می‌توان از وکیل قرارداد برای پیگیری حق و حقوق استفاده کرد.

دعاوی ملکی و قراردادها

دعاوی ناشی از قراردادها در زمینه ملک و املاک بسیار دیده می‌شود. با توجه به پیچیدگی‌هایی که در معاملات ملکی وجود داشته توجه کردن به نکات و جزئیات قرارداد مهم است. در بحث عقد قرارداد الزام به انجام تعهدات آن، تنفیذ قرارداد، لزوم توجه به تنظیم سند رسمی، اخذ وجوه التزام و در صورت نیاز توجه به فسخ قرارداد دارای اهمیت است. قرارداد ملکی به مانند هر قرارداد دیگری این اجازه را به افراد می‌دهد تا دعاوی ملکی خود را در دادگاه به صورت رسمی پیگیری کنند.

در این بین ممکن است تعدادی از دعاوی ملکی وجود داشته باشد که نیاز به یک مشاور قرارداد حس شود. دعاوی ناشی از قراردادها می‌تواند متفاوت باشد و ممکن است نتوان به خودی خود آن را حل کرد. اگر بخواهید در زمینه دعاوی ملکی و قراردادهای آن از یک مشاور متخصص استفاده کنید می‌توانید به آنی مشاور مراجعه کنید.

۵/۵ - (۷ امتیاز)
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت